Produkte > EPCOS / TDK > B65805J0160A087
B65805J0160A087
B65805J0160A087 EPCOS / TDK
tdk_02022018_B65805J0160A087.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Ferrite Cores & Accessories RM5 N87 160 +3%-3% Sold as set
auf Bestellung 1463 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65805J0160A087 EPCOS / TDK
Description: FERRITE CORE RM 160NH N87 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±3%, Material: N87, Length: 0.575" (14.60mm), Width: 0.268" (6.80mm), Height: 0.207" (5.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 5, Inductance Factor (Al): 160 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Effective Permeability (µe): 118, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.93, Effective Length (le) mm: 22.1, Effective Area (Ae) mm²: 23.8, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 18, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 526.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Tolerance: ±3%
Material: N87
Length: 0.575" (14.60mm)
Width: 0.268" (6.80mm)
Height: 0.207" (5.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 5
Inductance Factor (Al): 160 nH