Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65807C0250A048
B65807C0250A048
B65807C0250A048 EPCOS - TDK Electronics
rm_6.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±3%
Material: N48
Length: 0.701" (17.90mm)
Width: 0.323" (8.20mm)
Height: 0.246" (6.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 6
Inductance Factor (Al): 250 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 171.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.86
Effective Length (le) mm: 26.9
Effective Area (Ae) mm²: 31.3
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 840.0
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65807C0250A048 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±3%, Material: N48, Length: 0.701" (17.90mm), Width: 0.323" (8.20mm), Height: 0.246" (6.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 6, Inductance Factor (Al): 250 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 171.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.86, Effective Length (le) mm: 26.9, Effective Area (Ae) mm²: 31.3, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 840.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Material: N48
Length: 0.701" (17.90mm)
Width: 0.323" (8.20mm)
Height: 0.246" (6.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 6
Inductance Factor (Al): 250 nH