Produkte > EPCOS / TDK > B65807J0250A048
B65807J0250A048
B65807J0250A048 EPCOS / TDK
rm_6.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Ferrite Cores & Accessories RM6 N48 250 +3% -3% Sold as set
auf Bestellung 880 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65807J0250A048 EPCOS / TDK
Description: FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS, Tolerance: ±3%, Packaging: Strip, Material: N48, Length: 0.701" (17.90mm), Width: 0.323" (8.20mm), Height: 0.246" (6.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 6, Inductance Factor (Al): 250 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 171.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.78, Effective Length (le) mm: 28.6, Effective Area (Ae) mm²: 36.6, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 31.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 1050.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±3%
Packaging: Strip
Material: N48
Length: 0.701" (17.90mm)
Width: 0.323" (8.20mm)
Height: 0.246" (6.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 6
Inductance Factor (Al): 250 nH