Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65811D0250A048
B65811D0250A048
B65811D0250A048 EPCOS - TDK Electronics
rm_8.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS
Tolerance: ±3%
Packaging: Box
Material: N48
Length: 0.913" (23.20mm)
Width: 0.433" (11.00mm)
Height: 0.324" (8.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 8
Inductance Factor (Al): 250 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Effective Permeability (µe): 134.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.68
Effective Length (le) mm: 35.1
Effective Area (Ae) mm²: 52.0
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 1825.0
auf Bestellung 538 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65811D0250A048 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS, Tolerance: ±3%, Packaging: Box, Material: N48, Length: 0.913" (23.20mm), Width: 0.433" (11.00mm), Height: 0.324" (8.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 8, Inductance Factor (Al): 250 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Effective Permeability (µe): 134.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.68, Effective Length (le) mm: 35.1, Effective Area (Ae) mm²: 52.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 1825.0.