Produkte > TDK > B65811J0250J041
B65811J0250J041
B65811J0250J041 TDK
rm_8.pdf
Hersteller: TDK
Category: Ferrite Cores
Description: Core: ferrite; RM; N41; 250nH; 2430mm3; 64mm2; Permeability: 118
Type of core: ferrite
Version: RM
Material: N41
Inductance factor AL: 250nH
Effective core volume (Ve): 2430mm3
Effective core cross-section (Ae): 64mm2
Magnetic permeability: 118
Quantity in set/package: 2pcs.
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65811J0250J041 TDK
Description: FERRITE CORE RM 250NH N41 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±5%, Material: N41, Length: 0.913" (23.20mm), Width: 0.433" (11.00mm), Height: 0.324" (8.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 8, Inductance Factor (Al): 250 nH, Initial Permeability (µi): 2800, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 118.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.59, Effective Length (le) mm: 38.0, Effective Area (Ae) mm²: 64.0, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 55.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 2430.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2721 Stücke:
Packaging: Box
Tolerance: ±5%
Material: N41
Length: 0.913" (23.20mm)
Width: 0.433" (11.00mm)
Height: 0.324" (8.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 8
Inductance Factor (Al): 250 nH
Initial Permeability (µi): 2800
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 118.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.59
Effective Length (le) mm: 38.0
Effective Area (Ae) mm²: 64.0
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 55.0
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 2430.0
auf Bestellung 1534 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
B65811J0250J041 B65811J0250J041 Hersteller : TDK rm_8.pdf Description: TDK - B65811J0250J041 - Transformatorkerne, RM, RM8, Transformatoren, N41, 38 mm, 64 mm²
tariffCode: 85049017
Kernmaterialgüte: N41
Effektive magnetische Weglänge: 38mm
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Ferritkerngröße: RM8
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Induktivitätsfaktor AL: 250nH
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Effektiver Querschnitt Ae: 64mm²