Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65813D0630A048
B65813D0630A048
B65813D0630A048 EPCOS - TDK Electronics
rm_10.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 630NH N48 2PCS
Tolerance: ±3%
Packaging: Bulk
Material: N48
Length: 1.122" (28.50mm)
Width: 0.531" (13.50mm)
Height: 0.368" (9.35mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 10
Inductance Factor (Al): 630 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Effective Permeability (µe): 254.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.5
Effective Length (le) mm: 42.0
Effective Area (Ae) mm²: 83.0
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 3490.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65813D0630A048 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 630NH N48 2PCS, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Material: N48, Length: 1.122" (28.50mm), Width: 0.531" (13.50mm), Height: 0.368" (9.35mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 10, Inductance Factor (Al): 630 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Effective Permeability (µe): 254.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.5, Effective Length (le) mm: 42.0, Effective Area (Ae) mm²: 83.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 3490.0.