Produkte > EPCOS / TDK > B65813J0250A041
B65813J0250A041
  • B65813J0250A041
  • B65813J0250A041
B65813J0250A041 EPCOS / TDK
rm_10.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: Ferrite Cores
Description: Core: ferrite; RM; N41; 250nH; 4310mm3; 98mm2; Permeability: 89
Material: N41
Type of core: ferrite
Version: RM
Inductance factor AL: 250nH
Effective core volume (Ve): 4310mm3
Effective core cross-section (Ae): 98mm2
Quantity in set/package: 2pcs.
Magnetic permeability: 89
auf Bestellung 238 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65813J0250A041 EPCOS / TDK
Description: FERRITE CORE RM 250NH N41 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±3%, Material: N41, Length: 1.122" (28.50mm), Width: 0.531" (13.50mm), Height: 0.368" (9.35mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 10, Inductance Factor (Al): 250 nH, Initial Permeability (µi): 2800, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 89.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.45, Effective Length (le) mm: 44.0, Effective Area (Ae) mm²: 98.0, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 90.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 4310.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B65813J0250A041 B65813J0250A041 Hersteller : EPCOS rm_10.pdf Ferrite Core RM Core N41-Material 250nH 3%
auf Bestellung 238 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
B65813J0250A041 B65813J0250A041 Hersteller : TDK ELECTRONICS rm_10.pdf Ferrite Core RM Core N41-Material 250nH 3%
auf Bestellung 834 Stücke:
Mindestbestellmenge: 28
auf Bestellung 805 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26
auf Bestellung 804 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26
Packaging: Box
Tolerance: ±3%
Material: N41
Length: 1.122" (28.50mm)
Width: 0.531" (13.50mm)
Height: 0.368" (9.35mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 10
Inductance Factor (Al): 250 nH