Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72207S0151K311
B72207S0151K311
B72207S0151K311 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 11J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V
Capacitance @ Frequency: 210 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 642 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72207S0151K311 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 11J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 264 V, Varistor Voltage (Min): 216 V, Varistor Voltage (Typ): 240 V, Maximum AC Volts: 150 V, Maximum DC Volts: 200 V, Capacitance @ Frequency: 210 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72207S0151K311
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72207S0151K311 B72207S0151K311 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 150VAC 10% 7mm StandarD
auf Bestellung 4952 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
B72207S0151K311 B72207S0151K311 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Energy: 11J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V