Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72207S0301K111
B72207S0301K111
B72207S0301K111 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 23J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72207S0301K111 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 23J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 517 V, Varistor Voltage (Min): 423 V, Varistor Voltage (Typ): 470 V, Maximum AC Volts: 300 V, Maximum DC Volts: 385 V, Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72207S0301K111 B72207S0301K111 Hersteller : TDK ELECTRONICS siov_taping.pdf Var MOV 300VAC/385VDC 1200A 470V Thru-Hole Radial T/R
auf Bestellung 95000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
auf Bestellung 889 Stücke:
Mindestbestellmenge: 567
B72207S0301K111 B72207S0301K111 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Energy: 23J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Mindestbestellmenge: 48
B72207S0301K111 B72207S0301K111 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV-series.pdf Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 300VAC; 385VDC; 470V; 1200A; Ø9mm; Ø: 9mm
Type of varistor: metal-oxide
Max. operating voltage: 300V AC; 385V DC
Varistor max current 8/20µs: 1.2kA
Operating temperature: -40...105°C
Height: 9mm
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 9mm
Body dimensions: Ø9mm
Energy 2 ms: 23J
Varistor voltage: 470V
Mounting: THT
auf Bestellung 779 Stücke:
Mindestbestellmenge: 167
B72207S0301K111 B72207S0301K111 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 300VAC 10% 7mm StandarD