Produkte > TDK ELECTRONICS > B72210S0301K551
B72210S0301K551
B72210S0301K551 TDK ELECTRONICS
siov_taping.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Var MOV 300VAC/385VDC 2500A 470V Thru-Hole Radial T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72210S0301K551 TDK ELECTRONICS
Description: VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 10mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 2.5 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 47J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 517 V, Varistor Voltage (Min): 423 V, Varistor Voltage (Typ): 470 V, Maximum AC Volts: 300 V, Maximum DC Volts: 385 V, Capacitance @ Frequency: 200 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72210S0301K551 B72210S0301K551 Hersteller : TDK ELECTRONICS siov_taping.pdf Var MOV 300VAC/385VDC 2500A 470V Thru-Hole Radial T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
B72210S0301K551 B72210S0301K551 Hersteller : TDK SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 2.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 47J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Capacitance @ Frequency: 200 pF @ 1 kHz
Mindestbestellmenge: 315
B72210S0301K551 B72210S0301K551 Hersteller : TDK SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 300VAC 10% 10mm StandarD
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 2.5 kA
Energy: 47J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Mindestbestellmenge: 30
B72210S0301K551 B72210S0301K551 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV-series.pdf Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 300VAC; 385VDC; 470V; 2500A; Ø12x5.1mm
Type of varistor: metal-oxide
Max. operating voltage: 300V AC; 385V DC
Varistor max current 8/20µs: 2.5kA
Operating temperature: -40...105°C
Height: 5.1mm
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 12mm
Body dimensions: Ø12x5.1mm
Energy 2 ms: 47J
Varistor voltage: 470V