B72210S2271K101 TDK ELECTRONICS
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72210S2271K101 TDK ELECTRONICS
Description: EPCOS - B72210S2271K101 - TVS-Varistor, 275 V, 350 V, AdvanceD B722, 710 V, Scheibe 10mm, Metalloxidvaristor (MOV), tariffCode: 85334010, rohsCompliant: YES, Varistor: Metalloxidvaristor (MOV), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: Scheibe 10mm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Nennspannung V AC: 275V, Nennspannung, V DC: 350V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 710V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Spitzenenergie (10/1000us): -, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 3.5kA, Produktpalette: AdvanceD B722, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
B72210S2271K101 | Hersteller : TDK ELECTRONICS |
Var MOV 275VAC/350VDC 3500A 430V Radial Bulk |
auf Bestellung 22791 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
B72210S2271K101 | Hersteller : EPCOS |
Var MOV 275VAC/350VDC 3500A 430V Thru-Hole Radial Bulk |
auf Bestellung 103040 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
B72210S2271K101 | Hersteller : TDK |
Description: VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MMPackaging: Bulk Package / Case: Disc 10mm Mounting Type: Through Hole Current - Surge: 3.5 kA Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA) Energy: 55J Part Status: Active Number of Circuits: 1 Varistor Voltage (Max): 473 V Varistor Voltage (Min): 387 V Varistor Voltage (Typ): 430 V Maximum AC Volts: 275 V Maximum DC Volts: 350 V Capacitance @ Frequency: 220 pF @ 1 kHz |
Varistors 275VAC 10% 10mm AdvanceD |
B72210S2271K101 | Hersteller : EPCOS / TDK |
Category: THT varistorsDescription: Varistor: metal-oxide; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; 3500A; Ø12mm; 55J Type of varistor: metal-oxide Max. operating voltage: 275V AC; 350V DC Varistor max current 8/20µs: 3.5kA Operating temperature: -40...105°C Height: 12mm Terminal pitch: 7.5mm Diameter: 12mm Body dimensions: Ø12mm Energy 2 ms: 55J Varistor voltage: 430V Mounting: THT |
auf Bestellung 695 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 508 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 463 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 78 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 73 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Диск 10ММ Vv=430V Група товару: Варистори Од. вим: шт |