Produkte > EPCOS / TDK > B72210S2511K101
B72210S2511K101
B72210S2511K101 EPCOS / TDK
SIOV-series.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 510VAC; 670VDC; 820V; 3500A; Ø12mm; 80J
Type of varistor: metal-oxide
Max. operating voltage: 510V AC; 670V DC
Varistor max current 8/20µs: 3.5kA
Operating temperature: -40...105°C
Height: 12mm
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 12mm
Body dimensions: Ø12mm
Energy 2 ms: 80J
Varistor voltage: 820V
Mounting: THT
auf Bestellung 1491 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 136
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72210S2511K101 EPCOS / TDK
Description: VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc 10mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 3.5 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 80J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 902 V, Varistor Voltage (Min): 738 V, Varistor Voltage (Typ): 820 V, Maximum AC Volts: 510 V, Maximum DC Volts: 670 V, Capacitance @ Frequency: 140 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72210S2511K101 B72210S2511K101 Hersteller : TDK ELECTRONICS siov_leaded_advanced.pdf Var MOV 510VAC/670VDC 3500A 820V Thru-Hole Radial Bulk
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Mindestbestellmenge: 1000
auf Bestellung 751 Stücke:
Mindestbestellmenge: 201
B72210S2511K101 B72210S2511K101 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics SIOV_Leaded_AdvanceD.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 3.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 80J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 902 V
Varistor Voltage (Min): 738 V
Varistor Voltage (Typ): 820 V
Maximum AC Volts: 510 V
Maximum DC Volts: 670 V
Capacitance @ Frequency: 140 pF @ 1 kHz
Mindestbestellmenge: 17
B72210S2511K101 B72210S2511K101 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Leaded_AdvanceD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 510VAC 10% 10mm AdvanceD
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar