Produkte > TDK ELECTRONICS > B72214S0151K531
B72214S0151K531
B72214S0151K531 TDK ELECTRONICS
siov_taping.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Leaded Varistors
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72214S0151K531 TDK ELECTRONICS
Description: VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 14mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 4.5 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 40J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 264 V, Varistor Voltage (Min): 216 V, Varistor Voltage (Typ): 240 V, Maximum AC Volts: 150 V, Maximum DC Volts: 200 V, Capacitance @ Frequency: 750 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72214S0151K531 B72214S0151K531 Hersteller : TDK ELECTRONICS siov_taping.pdf Leaded Varistors
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
B72214S0151K531 B72214S0151K531 Hersteller : TDK SIOV_SNF_Automotive.pdf Description: VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 4.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 40J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V
Capacitance @ Frequency: 750 pF @ 1 kHz
Mindestbestellmenge: 500
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 4.5 kA
Energy: 40J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V
Mindestbestellmenge: 21
B72214S0151K531 B72214S0151K531 Hersteller : TDK SIOV_SNF_Automotive.pdf Varistors 150VAC 10% 14mm StandarD
Produkt ist nicht verfügbar
B72214S0151K531 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV-series.pdf Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 150VAC; 200VDC; 240V; 4500A; Ø: 15.5mm
Operating temperature: -40...105°C
Type of varistor: metal-oxide
Mounting: THT
Height: 4.4mm
Diameter: 15.5mm
Body dimensions: Ø15.5x4.4mm
Energy 2 ms: 40J
Max. operating voltage: 150V AC; 200V DC
Varistor voltage: 240V