Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72240L0251K102
B72240L0251K102
B72240L0251K102 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Strap_LS40.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 390V 40KA SQUARE 37.5MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Square 37.5mm, Tabs
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 40 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 490J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 429 V
Varistor Voltage (Min): 351 V
Varistor Voltage (Typ): 390 V
Maximum AC Volts: 250 V
Maximum DC Volts: 320 V
Capacitance @ Frequency: 2900 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72240L0251K102 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 390V 40KA SQUARE 37.5MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Square 37.5mm, Tabs, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 40 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 490J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 429 V, Varistor Voltage (Min): 351 V, Varistor Voltage (Typ): 390 V, Maximum AC Volts: 250 V, Maximum DC Volts: 320 V, Capacitance @ Frequency: 2900 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72240L0251K102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72240L0251K102 B72240L0251K102 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Strap_LS40.pdf Varistors 250VAC 10% 40mm High E