Produkte > EPCOS / TDK > B72240L0551K102
B72240L0551K102
B72240L0551K102 EPCOS / TDK
SIOV_Strap_LS40.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Varistors 550VAC 10% 40mm High E
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72240L0551K102 EPCOS / TDK
Description: VARISTOR 910V 40KA SQUARE 37.5MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Square 37.5mm, Tabs, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 40 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 960J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 1.001 kV, Varistor Voltage (Min): 819 V, Varistor Voltage (Typ): 910 V, Maximum AC Volts: 550 V, Maximum DC Volts: 745 V, Capacitance @ Frequency: 1400 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72240L0551K102 B72240L0551K102 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics SIOV_Strap_LS40.pdf Description: VARISTOR 910V 40KA SQUARE 37.5MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Square 37.5mm, Tabs
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 40 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 960J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 1.001 kV
Varistor Voltage (Min): 819 V
Varistor Voltage (Typ): 910 V
Maximum AC Volts: 550 V
Maximum DC Volts: 745 V
Capacitance @ Frequency: 1400 pF @ 1 kHz