Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72510E0350K062
B72510E0350K062
B72510E0350K062 EPCOS - TDK Electronics
Automotive_series.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 56V 80A 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 80 A
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Energy: 0.3J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 61.6 V
Varistor Voltage (Min): 50.4 V
Varistor Voltage (Typ): 56 V
Maximum AC Volts: 35 V
Maximum DC Volts: 45 V
Capacitance @ Frequency: 150 pF @ 1 kHz
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72510E0350K062 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 56V 80A 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 80 A, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Energy: 0.3J, Grade: Automotive, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 61.6 V, Varistor Voltage (Min): 50.4 V, Varistor Voltage (Typ): 56 V, Maximum AC Volts: 35 V, Maximum DC Volts: 45 V, Capacitance @ Frequency: 150 pF @ 1 kHz, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72510E0350K062 B72510E0350K062 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Automotive_series.pdf?ref_disty=digikey Description: VARISTOR 56V 80A 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 80 A
Energy: 0.3J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 61.6 V
Varistor Voltage (Min): 50.4 V
Varistor Voltage (Typ): 56 V
Maximum AC Volts: 35 V
Maximum DC Volts: 45 V
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
B72510E0350K062 B72510E0350K062 Hersteller : EPCOS automotiveseries.pdf Var MLV 35VAC/45VDC 80A 56V 0805 SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
B72510E0350K062 B72510E0350K062 Hersteller : EPCOS / TDK Automotive_series.pdf?ref_disty=digikey Varistors 0805 35VAC 150pF 80A AEC-Q200