Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72530E1250K062
B72530E1250K062
B72530E1250K062 EPCOS - TDK Electronics
Automotive_series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 39V 300A 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 300 A
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Energy: 1.7J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 42.9 V
Varistor Voltage (Min): 35.1 V
Varistor Voltage (Typ): 39 V
Maximum AC Volts: 25 V
Maximum DC Volts: 31 V
Capacitance @ Frequency: 1500 pF @ 1 kHz
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72530E1250K062 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 39V 300A 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 300 A, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Energy: 1.7J, Grade: Automotive, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 42.9 V, Varistor Voltage (Min): 35.1 V, Varistor Voltage (Typ): 39 V, Maximum AC Volts: 25 V, Maximum DC Volts: 31 V, Capacitance @ Frequency: 1500 pF @ 1 kHz, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72530E1250K062 B72530E1250K062 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Automotive_series.pdf Description: VARISTOR 39V 300A 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 300 A
Energy: 1.7J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 42.9 V
Varistor Voltage (Min): 35.1 V
Varistor Voltage (Typ): 39 V
Maximum AC Volts: 25 V
Maximum DC Volts: 31 V
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 6560 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
B72530E1250K062 B72530E1250K062 Hersteller : EPCOS / TDK Automotive_series.pdf Varistors 1210 25Vrms 2.5A