Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72530T0140K062
B72530T0140K062
B72530T0140K062 EPCOS - TDK Electronics
Standard_series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 22V 400A 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 400 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 1.5J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 24.2 V
Varistor Voltage (Min): 19.8 V
Varistor Voltage (Typ): 22 V
Maximum AC Volts: 14 V
Maximum DC Volts: 18 V
Capacitance @ Frequency: 2000 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72530T0140K062 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 22V 400A 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 400 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 1.5J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 24.2 V, Varistor Voltage (Min): 19.8 V, Varistor Voltage (Typ): 22 V, Maximum AC Volts: 14 V, Maximum DC Volts: 18 V, Capacitance @ Frequency: 2000 pF @ 1 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72530T0140K062 B72530T0140K062 Hersteller : TDK B72500T040M60.pdf Category: SMD varistors
Description: Varistor: multilayer; SMD; 1210; 14VAC; 18VDC; 1.5J; 400A; 38V; 10mW
Type of varistor: multilayer
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Max. operating voltage: 14V AC; 18V DC
Varistor max current 8/20µs: 400A
Varistor voltage: 38V
Power: 10mW
Energy 2 ms: 1.5J
auf Bestellung 787 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 143
B72530T0140K062 B72530T0140K062 Hersteller : TDK Standard_series.pdf Varistors 1210 14V 400A 2000pF
auf Bestellung 46849 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
B72530T0140K062 B72530T0140K062 Hersteller : EPCOS / TDK Standard_series.pdf Varistors 1210 14V 400A 2000pF
Mindestbestellmenge: 2
B72530T0140K062 B72530T0140K062 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Standard_series.pdf Description: VARISTOR 22V 400A 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 400 A
Energy: 1.5J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 24.2 V
Varistor Voltage (Min): 19.8 V
Varistor Voltage (Typ): 22 V
Maximum AC Volts: 14 V
Maximum DC Volts: 18 V