Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72540E3140S272
B72540E3140S272
B72540E3140S272 EPCOS - TDK Electronics
Automotive_series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 24.5V 1.2KA 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Energy: 5.8J
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 28.18 V
Varistor Voltage (Min): 20.83 V
Varistor Voltage (Typ): 24.5 V
Maximum AC Volts: 14 V
Maximum DC Volts: 16 V
Capacitance @ Frequency: 15000 pF @ 1 kHz
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72540E3140S272 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 24.5V 1.2KA 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2220 (5750 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Energy: 5.8J, Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 28.18 V, Varistor Voltage (Min): 20.83 V, Varistor Voltage (Typ): 24.5 V, Maximum AC Volts: 14 V, Maximum DC Volts: 16 V, Capacitance @ Frequency: 15000 pF @ 1 kHz, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72540E3140S272 B72540E3140S272 Hersteller : EPCOS / TDK Automotive_series.pdf Varistors 2220 14Vrms 10A
auf Bestellung 4412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B72540E3140S272 B72540E3140S272 Hersteller : TDK Automotive_series.pdf Varistors 2220 14Vrms 10A
B72540E3140S272 B72540E3140S272 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Automotive_series.pdf Description: VARISTOR 24.5V 1.2KA 2220
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 1.2 kA
Energy: 5.8J
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Typ): 24.5 V
Maximum AC Volts: 14 V
Maximum DC Volts: 16 V
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 3
B72540E3140S272 B72540E3140S272 Hersteller : TDK ELECTRONICS automotiveseries.pdf Var MLV 14VAC/16VDC 1200A 24.5V 2220 SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
B72540E3140S272 Hersteller : TDK B72510E200K62.pdf Category: SMD varistors
Description: Varistor: ceramics; SMD; 2220; 14VAC; 16VDC; 5.8J; 1.2kA; 24.5V; 15nF
Mounting: SMD
Capacitance: 15nF
Energy 2 ms: 5.8J
Max. operating voltage: 14V AC; 16V DC
Varistor max current 8/20µs: 1.2kA
Case - inch: 2220
Varistor voltage: 24.5V