Produkte > TDK > B78108S1474J000
B78108S1474J000
B78108S1474J000 TDK
b78108_148s.pdf
Hersteller: TDK
Description: FIXED IND 470UH 170MA 7.9 OHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 7.9Ohm Max
Q @ Freq: 70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 2.2MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Part Status: Active
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 170 mA
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B78108S1474J000 TDK
Description: FIXED IND 470UH 170MA 7.9 OHM TH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, DC Resistance (DCR): 7.9Ohm Max, Q @ Freq: 70 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 2.2MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Part Status: Active, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 170 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B78108S1474J000 B78108S1474J000 Hersteller : EPCOS / TDK b78108_148s.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; THT; 470uH; 170mA; R: 7.9Ω; ±5%; Ø4x9.2mm; Ø: 4mm
Type of inductor: ferrite
Mounting: THT
Inductance: 0.47mH
Resistance: 7.9Ω
Tolerance: ±5%
Diameter: 4mm
Body dimensions: Ø4x9.2mm
Height: 9.2mm
Operating current: 0.17A
Q factor: 70
Resonant frequency: 2.2MHz
auf Bestellung 1134 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 295
B78108S1474J000 B78108S1474J000 Hersteller : TDK b78108_148s.pdf Description: FIXED IND 470UH 170MA 7.9 OHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 70 @ 796kHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 170 mA
Mindestbestellmenge: 46
B78108S1474J000 B78108S1474J000 Hersteller : TDK 1899143.pdf Description: TDK - B78108S1474J000 - HF-Drossel, B78108S BC Series, 470 µH, 170 mA, 7.9 ohm, ± 5%, 2.2 MHz
tariffCode: 85045000
rohsCompliant: YES
Induktivität: 470µH
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 7.9ohm
Eigenresonanzfrequenz: 2.2MHz
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 170mA