Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B82144A2473J000
B82144A2473J000
B82144A2473J000 EPCOS - TDK Electronics
b82144a.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 47UH 800MA 500 MOHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 800 mA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82144A2473J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 47UH 800MA 500 MOHM TH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 40 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 800 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82144A2473J000 B82144A2473J000 Hersteller : EPCOS / TDK b82144a.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; THT; 47uH; 800mA; R: 500mΩ; ±20%; Ø5.2x12mm
Mounting: THT
Resistance: 0.5Ω
Tolerance: ±20%
Inductance: 47µH
Body dimensions: Ø5.2x12mm
Diameter: 5.2mm
Height: 12mm
Operating current: 0.8A
Q factor: 40
Resonant frequency: 5MHz
Type of inductor: ferrite
auf Bestellung 753 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 173
B82144A2473J000 B82144A2473J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b82144a.pdf Description: FIXED IND 47UH 800MA 500 MOHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 40 @ 2.52MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 800 mA
auf Bestellung 3406 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
B82144A2473J000 B82144A2473J000 Hersteller : TDK 2292139.pdf Description: TDK - B82144A2473J000 - HF-Drossel, B82144A LBC Series, 47 µH, 800 mA, 0.5 ohm, ± 5%, 5 MHz
tariffCode: 85045000
rohsCompliant: Y-EX
Induktivität: 47µH
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.5ohm
Eigenresonanzfrequenz: 5MHz
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 800mA
euEccn: NLR
Produktpalette: B82144A LBC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
auf Bestellung 1 Stücke:
B82144A2473J000 B82144A2473J000 Hersteller : TDK 2292139.pdf Description: TDK - B82144A2473J000 - HF-Drossel, HF-Drossel, B82144A LBC Series, 47 µH, 800 mA, 0.5 ohm, ± 5%, 5 MHz
tariffCode: 85045000
rohsCompliant: YES
Induktivität: 47µH
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.5ohm
Eigenresonanzfrequenz: 5MHz
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 800mA