Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B82442T1223K050
B82442T1223K050
B82442T1223K050 EPCOS - TDK Electronics
b82442t.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 22UH 1.04A 238 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 238mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 13MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.59A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 2220 (5650 Metric)
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.04 A
auf Bestellung 4100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82442T1223K050 EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 22UH 1.04A 238 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 238mOhm Max, Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 13MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.59A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 2220 (5650 Metric), Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 1.04 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82442T1223K050 B82442T1223K050 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b82442t.pdf?ref_disty=digikey Description: FIXED IND 22UH 1.04A 238 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.04 A
auf Bestellung 4202 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
B82442T1223K050 B82442T1223K050 Hersteller : EPCOS / TDK b82442t.pdf?ref_disty=digikey Power Inductors - SMD 22uH 1590mA 10% 5.6x5mmSMDAECQ200
auf Bestellung 984 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B82442T1223K050 B82442T1223K050 Hersteller : EPCOS b82442t.pdf?ref_disty=digikey Description: EPCOS - B82442T1223K050 - Drahtgewickelte Induktivität, 22 µH, 0.238 ohm, 13 MHz, 1.04 A, 2220 [Metrisch 5650], B82442T
Induktivität: 22
Bauart der Induktivität: Ungeschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 10%
DC-Widerstand, max.: 0.238
Bauform - Induktivität: 2220 [Metrisch 5650]
Eigenresonanzfrequenz: 13
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 1.04
Produktpalette: B82442T
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
auf Bestellung 105 Stücke:
B82442T1223K050 Hersteller : Epcos/TDK b82442t.PDF Дросель SMD, L = 22 мкГн, Розм = 5,6 х 5 х 5,3 мм, Точн., % = 10, Ic = 1,04 А, Q = 15 @ 2,52 МГц, Rdc, мОм = 238, SRF, МГц = 13, Тексп, °C = -55...+125, Екранування = Ні, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 2220 Од. вим: шт