Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B82472P6472M000
B82472P6472M000
B82472P6472M000 EPCOS - TDK Electronics
b82472p6.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 2.5A 33 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR): 33mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82472P6472M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 2.5A 33 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, DC Resistance (DCR): 33mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82472P6472M000 B82472P6472M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b82472p6.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 2.5A 33 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 2035 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
B82472P6472M000 B82472P6472M000 Hersteller : EPCOS / TDK b82472p6.pdf Power Inductors - SMD SMT-INDUCTOR 7X7 4.7UH 2.50A,AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 2
B82472P6472M000 Hersteller : Epcos/TDK b82472g6_TDK.pdf Дросель SMD дротяний, L = 4,7 мкГн, Розм = 7,3 х 7,3 х 4,5, Точн., % = 20, Ic = 2,5, Rdc, мОм = 33, Тексп, °C = -55...+150, Екранування = Так, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 7.3x7.3x4.5mm Од. вим: шт