Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B82477D4473M900
B82477D4473M900
B82477D4473M900 EPCOS - TDK Electronics
b82477d4xM900.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 47UH 2.44A 145 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Height: 0.335" (8.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 188 µH
Inductance - Connected In Parallel: 47 µH
Current Rating - Series: 2.44 A
Current Saturation - Parallel: 3.3 A
Current Saturation - Series: 1.65 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 72.5mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 290mOhm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82477D4473M900 EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 47UH 2.44A 145 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Height: 0.335" (8.50mm), Ratings: AEC-Q200, Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 188 µH, Inductance - Connected In Parallel: 47 µH, Current Rating - Series: 2.44 A, Current Saturation - Parallel: 3.3 A, Current Saturation - Series: 1.65 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 72.5mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 290mOhm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82477D4473M900 B82477D4473M900 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b82477d4xM900.pdf?ref_disty=digikey Description: FIXED IND 47UH 2.44A 145 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.335" (8.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 604 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
B82477D4473M900 B82477D4473M900 Hersteller : EPCOS / TDK b82477d4xM900.pdf?ref_disty=digikey Coupled Inductors 47uH 20% 2.44A AEC-Q200
auf Bestellung 912 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B82477D4473M900 B82477D4473M900 Hersteller : TDK b82477d4xM900.pdf?ref_disty=digikey Coupled Inductors 47uH 20% 2.44A AEC-Q200
auf Bestellung 912 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B82477D4473M900 B82477D4473M900 Hersteller : EPCOS 3672096.pdf Description: EPCOS - B82477D4473M900 - Leistungsinduktivität (SMD), 47 µH, 2.44 A, Geschirmt, 3.3 A, B82477D4 Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 8.5mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 47µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: -
DC-Widerstand, max.: 0.145ohm
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 2.44A
Sättigungsstrom (Isat): 3.3A
Produktlänge: 12.5mm
euEccn: NLR
Produktpalette: B82477D4 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 12.5mm