Produkte > EPCOS > B82498F1182J000
B82498F1182J000
B82498F1182J000 EPCOS
b82498f.pdf
Hersteller: EPCOS
Inductor RF Molded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 0.19A 0.98Ohm DCR 0805 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82498F1182J000 EPCOS
Description: FIXED IND 1.8UH 190MA 980 MOHM, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 980mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 350MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 190 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82498F1182J000 B82498F1182J000 Hersteller : EPCOS b82498f.pdf Inductor RF Molded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 0.19A 0.98Ohm DCR 0805 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
B82498F1182J000 B82498F1182J000 Hersteller : TDK b82498f.pdf Description: FIXED IND 1.8UH 190MA 980 MOHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 980mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 350MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 190 mA
Mindestbestellmenge: 19
B82498F1182J000 B82498F1182J000 Hersteller : TDK b82498f.pdf RF Inductors - SMD SMT-INDUCTOR 0805 1.8UH 5%
auf Bestellung 258 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
B82498F1182J000 Hersteller : Epcos/TDK b82498f.pdf Дросель SMD дротяний, L = 1,8 мкГн, Розм = 2,3 х 1,7 х 1,4 мм, Точн., % = 5, Ic = 0,19 А, Q = 20 @ 7.96 МГц, Rdc, мОм = 0,98, SRF, МГц = 350, Опис Дросель SMD, Тексп, °C = -55...+125, Екранування = Ні, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 2 Stücke:
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 20 @ 7.96MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 190 mA