Produkte > TDK ELECTRONICS > B82722A2501N001
B82722A2501N001
B82722A2501N001 TDK ELECTRONICS
b82722a_j.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.5A 1.2Ohm DCR Thru-Hole Box
auf Bestellung 1701 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 58
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B82722A2501N001 TDK ELECTRONICS
Description: CMC 27MH 500MA 2LN TH, Packaging: Tray, Package / Case: Horizontal, 4 PC Pin, Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.894" L x 0.878" W (22.70mm x 22.30mm), Mounting Type: Through Hole, Number of Lines: 2, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Approval Agency: ENEC, UR, VDE, Height (Max): 0.524" (13.30mm), Voltage Rating - AC: 250V, Current Rating (Max): 500mA, DC Resistance (DCR) (Max): 1.2Ohm (Typ), Part Status: Active, Inductance @ Frequency: 27 mH @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B82722A2501N001 B82722A2501N001 Hersteller : TDK ELECTRONICS b82722a_j.pdf Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.5A 1.2Ohm DCR Thru-Hole Box
auf Bestellung 1705 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 58
B82722A2501N001 B82722A2501N001 Hersteller : EPCOS / TDK b82722a_j.pdf Common Mode Chokes / Filters 350 uH 23.3x19.5mm Radial
auf Bestellung 140 Stücke:
B82722A2501N001 B82722A2501N001 Hersteller : TDK b82722a_j.pdf Common Mode Chokes / Filters 350 uH 23.3x19.5mm Radial
auf Bestellung 418 Stücke:
B82722A2501N001 B82722A2501N001 Hersteller : TDK b82722a_j.pdf Description: CMC 27MH 500MA 2LN TH
Packaging: Tray
Package / Case: Horizontal, 4 PC Pin
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.894" L x 0.878" W (22.70mm x 22.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Number of Lines: 2
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Approval Agency: ENEC, UR, VDE
Height (Max): 0.524" (13.30mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Current Rating (Max): 500mA
DC Resistance (DCR) (Max): 1.2Ohm (Typ)
Part Status: Active
Inductance @ Frequency: 27 mH @ 10 kHz
auf Bestellung 589 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
B82722A2501N001 B82722A2501N001 Hersteller : EPCOS 3920243.pdf Description: EPCOS - B82722A2501N001 - Netzdrossel, 27mH, 0.5A, 1.2 Ohm, 250V AC
tariffCode: 85049017
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Induktivität: 27mH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 500mA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktpalette: B82722A Series
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Produkt ist nicht verfügbar
B82722A2501N001 Hersteller : EPCOS / TDK b82722a.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire with current compensation; THT; 27mH; 500mA
Operating temperature: -40...125°C
Mounting: THT
Type of inductor: wire with current compensation
Terminal pitch: 12.5x20mm
Body dimensions: 22.7x22.3x13.3mm
Inductance: 27mH
Operating current: 0.5A
Resistance: 1.2Ω