Produkte > VISHAY > BAS40-00-HE3-08
BAS40-00-HE3-08
  • BAS40-00-HE3-08
  • BAS40-00-HE3-08
BAS40-00-HE3-08 VISHAY
BAS40-00_to_BAS40-06_Rev2.2_2-13-18.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOT23; SMD; 40V; 0.2A; 5ns; 7 inch reel
Type of diode: Schottky switching
Case: SOT23
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.2A
Semiconductor structure: single diode
Capacitance: 5pF
Max. forward voltage: 1V
Leakage current: 0.1µA
Max. forward impulse current: 0.6A
Kind of package: 7 inch reel
Power dissipation: 0.2W
Reverse recovery time: 5ns
Features of semiconductor devices: small signal
Application: automotive industry
Quantity in set/package: 3000pcs.
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS40-00-HE3-08 VISHAY
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT233, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS40-00-HE3-08 BAS40-00-HE3-08 Hersteller : Vishay bas40v.pdf Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
BAS40-00-HE3-08 BAS40-00-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors BAS40-00_to_BAS40-06_Rev2.2_2-13-18.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40 Volt 200mA AUTO
auf Bestellung 29967 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 445 Stücke:
auf Bestellung 445 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
BAS40-00-HE3-08 Hersteller : Vishay BAS40-00_to_BAS40-06_Rev2.2_2-13-18.pdf DIODE SCHOTTKY 40V 200mA SOT-23 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BAS40-00-HE3-08 BAS40-00-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BAS40-00_to_BAS40-06_Rev2.2_2-13-18.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT233
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 5 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active