Produkte > VISHAY > BAS40-02V-V-G-08
BAS40-02V-V-G-08 Vishay
BAS40-02V-V-G.pdf
Hersteller: Vishay
Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS40-02V-V-G-08 Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 380 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V.
Weitere Produktangebote BAS40-02V-V-G-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS40-02V-V-G-08 BAS40-02V-V-G-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BAS40-02V-V-G.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 5 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 380 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Obsolete