BAS40-04-G3-18
BAS40-04-G3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bas40-00-gtobas40-06-g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 5 ns
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V
auf Bestellung 3612 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS40-04-G3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA, Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS40-04-G3-18 BAS40-04-G3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bas40-00-gtobas40-06-g.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40 Volt 200mA Common Anode
auf Bestellung 8904 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
BAS40-04-G3-18 BAS40-04-G3-18 Hersteller : Vishay bas4000gtobas4006g.pdf Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BAS40-04-G3-18 BAS40-04-G3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bas40-00-gtobas40-06-g.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky