Technische Details BAS40-05W,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BAS40-05W,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach, gemeinsame Kathode, 40 V, 120 mA, 1 V, 200 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-323, Durchlassstoßstrom: 200mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Kathode, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 1V, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BAS40-05W,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Schottky 0.12A 3-Pin SC-70 T/R |
auf Bestellung 33000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BAS40-05W,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-70, SOT-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120mA (DC) Supplier Device Package: SOT-323 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V |
auf Bestellung 24000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BAS40-05W,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Description: DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-70, SOT-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120mA (DC) Supplier Device Package: SOT-323 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V |
Schottky Diodes & Rectifiers The factory is currently not accepting orders for this product. |
Category: SMD Schottky diodesDescription: Diode: Schottky switching; SOT323; SMD; 40V; 0.12A; reel,tape Type of diode: Schottky switching Case: SOT323 Mounting: SMD Max. off-state voltage: 40V Load current: 0.12A Semiconductor structure: common cathode; double Max. forward voltage: 1V Max. forward impulse current: 0.2A Kind of package: reel; tape |
auf Bestellung 47 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BAS40-05W,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach, gemeinsame Kathode, 40 V, 120 mA, 1 V, 200 mA, 150 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-323 Durchlassstoßstrom: 200mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Kathode Qualifikation: - isCanonical: N Durchlassspannung, max.: 1V Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: No Periodische Spitzensperrspannung: 40V Betriebstemperatur, max.: 150°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |