Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > BAS40SDW-AU_R1_000A1
BAS40SDW-AU_R1_000A1
BAS40SDW-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
BAS40TW-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: SOT-363, SKY
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Diode Configuration: 2 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA
Supplier Device Package: SOT-363
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS40SDW-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: SOT-363, SKY, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Diode Configuration: 2 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA, Supplier Device Package: SOT-363, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Schottky switching; SOT363; SMD; 40V; 0.2A; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOT363
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.2A
Semiconductor structure: double series x2
Max. forward voltage: 1V
Leakage current: 22µA
Max. forward impulse current: 0.6A
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
auf Bestellung 2970 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 358
BAS40SDW-AU_R1_000A1 BAS40SDW-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit 698886B10A46F2FEB7A9A6C91AD41AA82062DECDEF35E866FE0486D6C0D27638.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOT-363,0.2A
Mindestbestellmenge: 10
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active