BAS70-00-HE3-08
BAS70-00-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 5 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 78000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70-00-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70-00-HE3-08 BAS70-00-HE3-08 Hersteller : Vishay bas70.pdf Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 675 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 674
BAS70-00-HE3-08 BAS70-00-HE3-08 Hersteller : Vishay bas70.pdf Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 5ns Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3000
auf Bestellung 693 Stücke:
Mindestbestellmenge: 273
BAS70-00-HE3-08 BAS70-00-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 70 Volt 200mA Single AUTO
Mindestbestellmenge: 6
BAS70-00-HE3-08 BAS70-00-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 31