Produkte > VISHAY > BAS70-04-E3-18
BAS70-04-E3-18
BAS70-04-E3-18 Vishay
bas7000tobas7006.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70-04-E3-18 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA (DC), Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70-04-E3-18 BAS70-04-E3-18 Hersteller : Vishay bas7000tobas7006.pdf Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
BAS70-04-E3-18 BAS70-04-E3-18 Hersteller : VISHAY BAS70-0x.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOT23; SMD; 70V; 0.2A; 5ns; 13 inch reel
Type of diode: Schottky switching
Case: SOT23
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 70V
Load current: 0.2A
Semiconductor structure: double series
Max. forward voltage: 0.41V
Reverse recovery time: 5ns
Kind of package: 13 inch reel
Power dissipation: 0.2W
Quantity in set/package: 10000pcs.
Features of semiconductor devices: small signal
Capacitance: 1.5F
Max. forward impulse current: 0.6A
Mindestbestellmenge: 417
BAS70-04-E3-18 BAS70-04-E3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BAS70-00_to_BAS70-06_Rev2.2_2-18-13.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 5 ns
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V
Mindestbestellmenge: 28
BAS70-04-E3-18 BAS70-04-E3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors BAS70-00_to_BAS70-06_Rev2.2_2-18-13.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 70 Volt 200mA Common Anode
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active