Produkte > VISHAY > BAS70-04-G3-08
BAS70-04-G3-08
BAS70-04-G3-08 Vishay
bas7000gtobas7006g.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 45000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70-04-G3-08 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA (DC), Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70-04-G3-08 BAS70-04-G3-08 Hersteller : Vishay bas7000gtobas7006g.pdf Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 54000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
BAS70-04-G3-08 BAS70-04-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bas70-00-gtobas70-06-g.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 26
BAS70-04-G3-08 BAS70-04-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bas70-00-gtobas70-06-g.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 70 Volt 200mA Common Anode
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
BAS70-04-G3-08 Hersteller : VISHAY bas70-00-gtobas70-06-g.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SMD; 70V; 0.2A; 5ns
Type of diode: Schottky switching
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 70V
Load current: 0.2A
Max. forward voltage: 1V
Leakage current: 0.1µA
Max. forward impulse current: 0.6A