Technische Details BAS70-04W,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BAS70-04W,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach in Reihe, 70 V, 70 mA, 1 V, 100 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-323, Durchlassstoßstrom: 100mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Zweifach in Reihe, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 1V, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 70mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 70V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
BAS70-04W,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Schottky 0.07A 3-Pin SC-70 T/R |
auf Bestellung 19597 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: SMD Schottky diodesDescription: Diode: Schottky switching; SOT323; SMD; 70V; 70mA; reel,tape Type of diode: Schottky switching Case: SOT323 Mounting: SMD Max. off-state voltage: 70V Load current: 70mA Semiconductor structure: double series Max. forward voltage: 1V Kind of package: reel; tape Max. forward impulse current: 0.1A |
BAS70-04W,115 | Hersteller : NXP |
ДИОД SCHOTTKY, 70V, 70MA, SOT-323 (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |
auf Bestellung 33 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BAS70-04W,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-70, SOT-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Series Connection Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70mA (DC) Supplier Device Package: SOT-323 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Grade: Automotive Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 1 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V Qualification: AEC-Q101 |
Schottky Diodes & Rectifiers The factory is currently not accepting orders for this product. |
auf Bestellung 733 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BAS70-04W,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Zweifach in Reihe, 70 V, 70 mA, 1 V, 100 mA, 150 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-323 Durchlassstoßstrom: 100mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Zweifach in Reihe Qualifikation: - isCanonical: N Durchlassspannung, max.: 1V Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 70mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: Yes-Date/Lot Code Periodische Spitzensperrspannung: 70V Betriebstemperatur, max.: 150°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
70mA; 70V; SMD; SOT323 packing: tape/reel BAS70-04W,115 NXP DS BAS70-04W,115 NXPAnzahl je Verpackung: 500 Stücke |
auf Bestellung 2950 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| BAS70-04W,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-70, SOT-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Series Connection Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70mA (DC) Supplier Device Package: SOT-323 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Grade: Automotive Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 1 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V Qualification: AEC-Q101 |