Produkte > VISHAY > BAS70-06-HE3-08
BAS70-06-HE3-08
BAS70-06-HE3-08 VISHAY
BAS70-00_to_BAS70-06_Rev2.2_2-18-13.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOT23; SMD; 70V; 0.2A; 5ns; 7 inch reel
Type of diode: Schottky switching
Case: SOT23
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 70V
Load current: 0.2A
Semiconductor structure: common anode; double
Max. forward voltage: 1V
Leakage current: 0.1µA
Reverse recovery time: 5ns
Kind of package: 7 inch reel
Power dissipation: 0.2W
Quantity in set/package: 3000pcs.
Application: automotive industry
Features of semiconductor devices: small signal
Capacitance: 2pF
Max. forward impulse current: 0.2A
auf Bestellung 2214 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 530
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70-06-HE3-08 VISHAY
Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 5 ns, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Anode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA, Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70-06-HE3-08 BAS70-06-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors BAS70-00_to_BAS70-06_Rev2.2_2-18-13.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 70 Volt 200mA Series AUTO
auf Bestellung 41026 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
BAS70-06-HE3-08 BAS70-06-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BAS70-00_to_BAS70-06_Rev2.2_2-18-13.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Diode Configuration: 1 Pair Common Anode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 31
BAS70-06-HE3-08 BAS70-06-HE3-08 Hersteller : Vishay bas70.pdf Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active