Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > BAS70S-AU_R1_000A1
BAS70S-AU_R1_000A1
BAS70S-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
BAS70-AU_SERIES.pdf
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOT23; SMD; 70V; 0.2A; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOT23
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 70V
Load current: 0.2A
Semiconductor structure: double series
Features of semiconductor devices: fast switching
Max. forward voltage: 0.9V
Leakage current: 45µA
Max. forward impulse current: 0.6A
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
auf Bestellung 33000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 625
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70S-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
Description: SOT-23, SKY, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA, Supplier Device Package: SOT-23, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 70 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70S-AU_R1_000A1 BAS70S-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit 41FE6CD62BE60C11EA9797102CD8C79A3970F10E24749DFF3A8BB2AFDE00C4CE.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 70V,Schottky,SOT-23,0.2A
auf Bestellung 2390 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA
Supplier Device Package: SOT-23
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 70 V
Mindestbestellmenge: 56
BAS70S-AU_R1_000A1 Hersteller : PanJit BAS70-AU_SERIES.pdf BAS70S-AU_R1_000A1
Mindestbestellmenge: 2571
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
BAS70S-AU-R1-000A1 BAS70S-AU-R1-000A1 Hersteller : Panjit 41FE6CD62BE60C11EA9797102CD8C79A3970F10E24749DFF3A8BB2AFDE00C4CE.pdf Schottky Diodes & Rectifiers RECT 70V .2A SM SCHOTTKY