Produkte > VISHAY > BAV70-G3-08
BAV70-G3-08
BAV70-G3-08 Vishay
bav70g.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Small Signal Switching Si 70V 0.35A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 90000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAV70-G3-08 Vishay
Description: DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 6 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250mA (DC), Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 150 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 µA @ 70 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAV70-G3-08 BAV70-G3-08 Hersteller : Vishay bav70g.pdf Diode Small Signal Switching Si 70V 0.35A 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 42000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
BAV70-G3-08 BAV70-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bav70-g.pdf Description: DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 6 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 150 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 µA @ 70 V
Mindestbestellmenge: 30
BAV70-G3-08 BAV70-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bav70-g.pdf Small Signal Switching Diodes 70V 250mA 2A IFSM Dual Common Cathode
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
BAV70-G3-08 BAV70-G3-08 Hersteller : VISHAY bav70g.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: switching; SMD; 70V; 0.25A; 6ns; SOT23; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
Type of diode: switching
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 70V
Load current: 0.25A
Reverse recovery time: 6ns
Semiconductor structure: common cathode; double
Capacitance: 1.5pF
Case: SOT23
Max. forward voltage: 1.25V
Max. forward impulse current: 2A
Leakage current: 50µA
Power dissipation: 0.35W
Kind of package: 7 inch reel