BAV70-G3-18
BAV70-G3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bav70-g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 6 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 150 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 µA @ 70 V
auf Bestellung 9465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAV70-G3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 6 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250mA (DC), Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 150 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 µA @ 70 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAV70-G3-18 BAV70-G3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bav70-g.pdf Small Signal Switching Diodes 70V 250mA 2A IFSM Dual Common Cathode
auf Bestellung 4330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
BAV70-G3-18 BAV70-G3-18 Hersteller : Vishay bav70g.pdf Diode Small Signal Switching 70V 0.25A 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BAV70-G3-18 BAV70-G3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bav70-g.pdf Description: DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active