BK-ABC-20-R EATON/BUSSMANN
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 20A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Kind of package: cardboard packaging
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Type of fuse: fuse
Manufacturer series: ABC
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Resistance: 3.66mΩ
Fuse size: 6.3x32mm
Voltage drop: 0.1V
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s
Current rating: 20A
Energy I2t: 550.8A2s
Breaking capacity: 400A / 250V AC; 1kA / 125V AC; 10kA / 125V DC
Rated voltage: 125V DC; 250V AC
Contact material: brass
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-ABC-20-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 20A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse, Manufacturer series: ABC, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Resistance: 3.66mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 0.1V, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s, Current rating: 20A, Energy I2t: 550.8A2s, Breaking capacity: 400A / 250V AC; 1kA / 125V AC; 10kA / 125V DC, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Contact material: brass.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK/ABC-20-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Cartridge Fuses SMALL DIM. FUSE |
auf Bestellung 2837 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK/ABC-20-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3ABPackaging: Bulk Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) Fuse Type: Cartridge, Ceramic Mounting Type: Requires Holder Response Time: Fast Blow Approval Agency: CSA, UL Breaking Capacity @ Rated Voltage: 400A AC, 10kA DC Current Rating (Amps): 20 A Voltage Rating - AC: 250 V Voltage Rating - DC: 125 V Melting I²t: 550.8 |
auf Bestellung 128 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK/ABC-20-R | Hersteller : EATON ELECTRONICS |
Description: EATON ELECTRONICS - BK/ABC-20-R - FUSE, CARTRIDGE, 20A, 6.3X32MM, FAST ACTtariffCode: 85361050 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 400A Sicherungsstrom: 20A euEccn: NLR Auslöseverhalten: Fast Acting isCanonical: Y Sicherungsgröße, imperial: 1/4" x 1-1/4" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 6.3mm x 32mm usEccn: EAR99 Produktpalette: ABC Series |