Produkte > EATON/BUSSMANN > BK-ABC-30-R
BK-ABC-30-R
BK-ABC-30-R EATON/BUSSMANN
BK-ABC-1-2-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 30A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Rated voltage: 125V DC; 250V AC
Current rating: 30A
Contact plating: nickel plated
Resistance: 2.225mΩ
Fuse size: 6.3x32mm
Voltage drop: 90mV
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s
Breaking capacity: 200A / 250V AC; 400A / 125V DC; 1kA / 75V DC; 1kA / 125V AC
Energy I2t: 1429A2s
Manufacturer series: ABC
Contact material: brass
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-ABC-30-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 30A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Current rating: 30A, Kind of package: cardboard packaging, Type of fuse: fuse, Contact plating: nickel plated, Resistance: 2.225mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 90mV, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 400A / 125V DC; 1kA / 75V DC; 1kA / 125V AC, Energy I2t: 1429A2s, Manufacturer series: ABC, Contact material: brass, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 390 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK/ABC-30-R BK/ABC-30-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-abc-fast-acting-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A AC, 400A DC
Current Rating (Amps): 30 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 1429.0
auf Bestellung 339 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
BK/ABC-30-R BK/ABC-30-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 652097.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK/ABC-30-R - FUSE, CARTRIDGE, 30A, 6.3X32MM, FAST ACT
tariffCode: 85361050
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 1kA
Sicherungsstrom: 30A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Fast Acting
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: 1/4" x 1-1/4"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Sicherungsgröße, metrisch: 6.3mm x 32mm