BK/ABC-V-20-R Eaton - Electronics Division
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/ABC-V-20-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 20A; 250VAC; 125VDC; quick blow; 6.3x32mm; ABC; brass, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Energy I2t: 550.8A2s, Fuse size: 6.3x32mm, Resistance: 3.66mΩ, Current rating: 20A, Voltage drop: 0.1V, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s, Breaking capacity: 400A / 250V AC; 1kA / 125V AC; 10kA / 125V DC, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Manufacturer series: ABC, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: axial; ceramic; cylindrical; miniature, Contact material: brass, Type of fuse: fuse.
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK-ABC-V-20-R | Hersteller : EATON/BUSSMANN |
auf Bestellung 219 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK/ABC-V-20-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Cartridge Fuses 250VAC/125VDC 20A Axial Lead |
auf Bestellung 800 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK/ABC-V-20-R | Hersteller : EATON ELECTRONICS |
Description: EATON ELECTRONICS - BK/ABC-V-20-R - FUSE, AXIAL, 20A, 6.3X32MM, FAST ACTINGtariffCode: 85361050 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 400A Sicherungsstrom: 20A euEccn: NLR Auslöseverhalten: Fast Acting isCanonical: Y Sicherungsgröße, imperial: 1/4" x 1-1/4" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 6.3mm x 32mm usEccn: EAR99 |