Produkte > EATON/BUSSMANN > BK-AGC-10-R
BK-AGC-10-R
BK-AGC-10-R EATON/BUSSMANN
agc.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 6.3x32mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Manufacturer series: AGC
Breaking capacity: 200A / 250V AC; 1kA / 32V AC; 10kA / 125V AC
Contact material: brass
Energy I2t: 486A2s
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Resistance: 8mΩ
Voltage drop: 141mV
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 70
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AGC-10-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 6.3x32mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 10A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: AGC, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 1kA / 32V AC; 10kA / 125V AC, Contact material: brass, Energy I2t: 486A2s, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Resistance: 8mΩ, Voltage drop: 141mV, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/AGC-10-R BK/AGC-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-agc-fast-acting-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 486.0
auf Bestellung 2923 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 1385 Stücke:
BK/AGC-10-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-agc-fast-acting-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - BK/AGC-10-R - 10 A 250 V AC DC FUSE CARTRIDGE