Produkte > EATON/BUSSMANN > BK-AHC-10-R
BK-AHC-10-R
BK-AHC-10-R EATON/BUSSMANN
BK-AHC-10-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 600VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 6.3x32mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 600V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Manufacturer series: AHC
Breaking capacity: 10kA / 600V AC; 10kA / 600V DC
Contact material: brass
Energy I2t: 66A2s
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Resistance: 16.5mΩ
Voltage drop: 0.3V
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 2.5In: max 120s
auf Bestellung 138 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHC-10-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 10A; 600VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 6.3x32mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 10A, Rated voltage: 600V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: AHC, Breaking capacity: 10kA / 600V AC; 10kA / 600V DC, Contact material: brass, Energy I2t: 66A2s, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Resistance: 16.5mΩ, Voltage drop: 0.3V, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 2.5In: max 120s.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHC-10-R BK-AHC-10-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Cartridge Fuses 600V 3AB Cartridge Fuse 10A
auf Bestellung 736 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK-AHC-10-R BK-AHC-10-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Cartridge Fuses 600V 3AB Cartridge Fuse 10A
auf Bestellung 538 Stücke:
BK-AHC-10-R BK-AHC-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 600 V