Produkte > EATON ELECTRONICS > BK-AHC-500-R
BK-AHC-500-R
BK-AHC-500-R Eaton Electronics
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Cartridge Fuses 600Vac/dc 3AB Fuse 500mA
auf Bestellung 94 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHC-500-R Eaton Electronics
Description: FUSE 600V 3AB CARTRIDGE 500MA, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 500mA, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 600 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHC-500-R BK-AHC-500-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Description: FUSE 600V 3AB CARTRIDGE 500MA
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 500mA
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 600 VDC