Produkte > EATON ELECTRONICS > BK-AHCA-15-R
BK-AHCA-15-R
BK-AHCA-15-R Eaton Electronics
eaton-ahca-3ab-automotive-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1252-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Cartridge Fuses AHCA H.V. 3AB fuse, 15A, 100 pack
auf Bestellung 178 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHCA-15-R Eaton Electronics
Description: FUSE 3AB 500V 15A AUTO, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHCA-15-R BK-AHCA-15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahca-3ab-automotive-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1252-en.pdf Description: FUSE 3AB 500V 15A AUTO
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK-AHCA-1-5-R BK-AHCA-1-5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-overcurrent-catalog.pdf Description: AHCA 600V FUSE, 1.5A
Packaging: Bulk
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Current Rating (Amps): 15 A
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V