BK/AHCA-30-R
BK/AHCA-30-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 30A 600VAC 500VDC 3AB
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Current Rating (Amps): 30 A
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 500 V
auf Bestellung 972 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/AHCA-30-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 30A 600VAC 500VDC 3AB, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Current Rating (Amps): 30 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHCA-30-R BK-AHCA-30-R Hersteller : Bussmann / Eaton Cartridge Fuses AHCA H.V. 3AB fuse, 30A, 100 pack