Produkte > BUSSMANN / EATON > BK-AHCF-25-R
BK-AHCF-25-R
BK-AHCF-25-R Bussmann / Eaton
eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses AHC 500VAC/DC 25 A FUSE
auf Bestellung 188 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHCF-25-R Bussmann / Eaton
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 25A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Resistance: 3.9mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 0.175V, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s, Current rating: 25A, Rated voltage: 500V AC; 500V DC, Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 50kA / 500V DC, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHCF-25-R BK-AHCF-25-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf Description: FUSE 3AB 500V 25A
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK-AHCF-25-R Hersteller : EATON/BUSSMANN ahcf.pdf Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 25A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Resistance: 3.9mΩ
Fuse size: 6.3x32mm
Voltage drop: 0.175V
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s
Current rating: 25A
Rated voltage: 500V AC; 500V DC
Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 50kA / 500V DC