BK/GDB-250MA Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.28
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/GDB-250MA Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Current rating: 0.25A, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Fuse size: 5x20mm, Energy I2t: 0.28A2s, Voltage drop: 1.4V, Breaking characteristics: 1.5In: min 60min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 50ms; 2.75In: max 2s; 4In: min 10ms; 4In: max 300ms; 10In: max 20ms, Resistance: 4.3Ω, Breaking capacity: 35A / 250V AC, Rated voltage: 250V AC, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Type of fuse: fuse.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK/GDB-250MA | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Cartridge Fuses 250V .25A Fast Acting |
auf Bestellung 24 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| BK-GDB-250MA | Hersteller : EATON/BUSSMANN |