BK/GDB-40MA
BK/GDB-40MA Eaton - Electronics Division
eaton-gdb-fast-acting-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 40 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 1.1E-4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/GDB-40MA Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 40mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Contact plating: silver plated, Energy I2t: 6E-05A2s, Fuse size: 5x20mm, Resistance: 210Ω, Current rating: 40mA, Voltage drop: 11.5V, Breaking characteristics: 1.5In: min 60min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 10ms; 2.75In: max 500ms; 4In: min 3ms; 4In: max 100ms; 10In: max 20ms, Type of fuse: fuse, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Breaking capacity: 35A / 250V AC, Rated voltage: 250V AC, Kind of package: cardboard packaging, Contact material: brass, Fuse characteristics: quick blow.
Weitere Produktangebote BK/GDB-40MA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/GDB-40MA Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_2015_GDB_Series-335908.pdf Cartridge Fuses 250V .04A Fast Acting
Produkt ist nicht verfügbar
BK/GDB-40MA BK/GDB-40MA Hersteller : Eaton Electronics eaton_corporation_bus_elx_ds_2015_gdb_series-1160365.pdf Cartridge Fuses 250V .04A Fast Acting
BK-GDB-40MA Hersteller : EATON/BUSSMANN gdb.pdf Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 40mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm
Contact plating: silver plated
Energy I2t: 6E-05A2s
Fuse size: 5x20mm
Resistance: 210Ω
Current rating: 40mA
Voltage drop: 11.5V
Type of fuse: fuse
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Breaking capacity: 35A / 250V AC
Rated voltage: 250V AC